Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

 1. Według  zarządzeń władz państwowych, po przeliczeniu powierzchni w naszym kościele na Mszy św. może przebywać 18 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej liczby. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, oraz zachowanie właściwej odległości. Miejsca zostały w ławkach oznaczone i tylko one powinny być zajmowane. Nadal aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z transmisji w telewizji i radiu. Ich plan dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 2. Zachęcamy do przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci  Św. Wojciecha w łączności z Ks. Prymasem. Transmisja z Gniezna w niedzielę 26 kwietnia o godz. 13.00 w TVP Polonia.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do indywidualnej lektury Pisma Świętego, szczególnie teraz kiedy wielu z nas ma więcej wolnego czasu.
 4. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.
 5. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty odprawiane będą o godz. 18.00.
 6. Od piątku rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 7. Okazja do Spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca od godz. 17.00.
 8. Nawiedzenia chorych w sobotę jeszcze nie będzie.
 9. W niedzielę 3 maja Msza św. za Ojczyznę i o zdrowie dla mieszkańców gminy
  o godz. 11.30. Jest to intencja Wójta i Rady Gminy w Złotnikach Kujawskich.
  Z racji ograniczeń epidemicznych odprawiona ona będzie bez uroczystej asysty. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych już na 2 maja, kiedy obchodzimy święto flagi.
 10. Uroczystość liturgiczna Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę 2 maja. Msza św. z uroczystości rano o godz. 7.30. i 10.00.
 11. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców Szosy Bydgoskiej od ul. Ogrodowej do Kościelnej.
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście lub do skarbonki pod figurą Św. Antoniego, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii. Szczególne podziękowanie 4 osobom, które wpłaciły ofiary na nasze konto parafialne oraz rodzinie z Gniewkówca za uregulowanie rachunku za prąd w kościele.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Teresę Kuczyńską, której pogrzeb odbędzie się  w poniedziałek o godz. 11.00.