Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  5 NIEDZIELA WIELKANOCNA– 10.05.2020

 1. Według  zarządzeń władz państwowych, po przeliczeniu powierzchni w naszym kościele na Mszy św. może przebywać 18 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej liczby. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, oraz zachowanie właściwej odległości. Miejsca zostały w ławkach oznaczone i tylko one powinny być zajmowane. Nadal aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z transmisji w telewizji i radiu. Ich plan dostępny jest
  w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 2. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. 
 3. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie
  o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 4. Informujemy, że nasz odpust ku czci św. Andrzeja Boboli z racji sytuacji epidemicznej ograniczony będzie do odprawienia Eucharystii z udziałem tylko 18 osób, bez kapłanów z dekanatu. Msza św. odpustowa w sobotę 16 maja o godz. 11.30. Odpust miał być obchodzony z udziałem Ks. bp Bogdana Wojtusia. Na ten dzień planowaliśmy także udzielenie Sakramentu Bierzmowania, ale uroczystość tę musimy przełożyć na późniejszy termin.
 5. O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Rucewa od pana Marka Szemraja do państwa Sudowskich. Najlepiej w piątek o dowolnej porze, albo
  w sobotę miedzy godziną 8.30 a 10.00, przed Mszą św. odpustową.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w organizowanym przez naszą parafię Internetowym Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście, do skarbonki pod figurą Św. Antoniego lub na konto parafialne, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii. 
 8. Wznowione zostało wydawanie papierowej wersji „Przewodnika Katolickiego”.
  W najnowszym numerze znajduje się obszerny wywiad ze znaną nam wszystkim Siostrą Małgorzatą Lekan dominikanką, która jako wolontariuszka w czasie epidemii pracowała w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Artykuł został wywieszony w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych zachęcamy do lektury.