Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
– 17.05.2020

  1. Według  zmienionych zarządzeń władz państwowych, po przeliczeniu powierzchni w naszym kościele na Mszy św. mogą przebywać 32 osoby, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej liczby. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, oraz zachowanie właściwej odległości. Nadal aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z transmisji w telewizji i radiu.  
  2. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  3. Przypominamy o obowiązku przystąpienia w czasie wielkanocnym do Spowiedzi i Komunii św. W dni powszednie można skorzystać z sakramentu Pojednania rano od godz. 7.00, a po południu od godz. 17.00 i przystąpić do Stołu Pańskiego                   w czasie sprawowanej o godz. 7.30 lub 18.00 Eucharystii. 
  4. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie
    o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  5. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br.  o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście, do skarbonki pod figurą Św. Antoniego lub na konto parafialne, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii. 
  7. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.