Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  Niedziela Wniebowstąpienia – 24.05.2020

 

 1. Według zmienionych zarządzeń władz państwowych, po przeliczeniu powierzchni w naszym kościele na Mszy św. mogą przebywać 32 osoby, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej liczby. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, oraz zachowanie właściwej odległości. Nadal aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Korzystajmy z transmisji w telewizji i radiu.
 2. Kościół w ciągu tygodnia jest otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 3. Przypominamy o obowiązku przystąpienia w czasie wielkanocnym do Spowiedzi i Komunii św. W dni powszednie można skorzystać z sakramentu Pojednania rano od godz. 7.00, a po południu od godz. 17.00 i przystąpić do Stołu Pańskiego  w czasie sprawowanej o godz. 7.30 lub 18.00 Eucharystii.
 4. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w dni powszednie
  o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 5. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na specjalną, tylko dla nich Mszę św. w sobotę 30 maja o godz. 19.30. Przed Eucharystią, od godz. 19.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 6. Ze względu na pandemię od marca nie odwiedzaliśmy chorych z sakramentami. Nadal comiesięczne nawiedzenie chorych jest zawieszone. Jeżeli jednak są osoby, które pragną w czasie wielkanocnym skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym po każdej Mszy św. lub telefonicznie. Ewentualne nawiedzenie w sobotę 6 czerwca.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście, do skarbonki pod figurą Św. Antoniego lub na konto parafialne, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii.
 8. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 9. W gablotce umieszczony jest plakat z numerem telefonu, działającego w ramach akcji zranieni w Kościele.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Wiesława Pacholskiego.