Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie– 31.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                          
– 31.05.2020

 1. Zniesione zostały ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących we  Mszach św. W związku z tą decyzją władz państwowych Ksiądz Prymas odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Eucharystiach niedzielnych i świątecznych. Obowiązuje nadal nakaz zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 2. Przypominamy o obowiązku przystąpienia w czasie wielkanocnym do Spowiedzi  i Komunii św. W dni powszednie można skorzystać z Sakramentu Pojednania rano od godz. 7.00, a po południu od godz. 17.00 i przystąpić do Stołu Pańskiego  w czasie Eucharystii sprawowanej o godz. 7.30 lub 18.00. Możemy to uczynić do przyszłej niedzieli.
 3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 17.00.
 4. Spotkanie osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w czwartek Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00, a po wieczornej Eucharystii nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Spotkanie lektorów i ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
 7. W sobotę 6 czerwca 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie ks. kan. Józef Jędrusik, poprzedni proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy o Nim
  w modlitwach. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Księdza Jubilata.
 8. Ze względu na pandemię od marca nie odwiedzaliśmy chorych z sakramentami. Nadal comiesięczne nawiedzenie chorych jest zawieszone. Jeżeli jednak są osoby, które pragną w czasie wielkanocnym skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym po każdej Mszy św. lub telefonicznie. Nawiedzenie chorych w sobotę 6 czerwca od godz. 8.30.
 9. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Wejście przez kościół.
 10. O posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu mieszkańców ulicy Jesionowej (bez numerów 18-28) i Modrzewiowej. Plan sprzątania do końca września dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone osobiście, do skarbonki pod figurą Św. Antoniego lub na konto parafialne, które przeznaczamy na bieżące potrzeby, związane z utrzymaniem parafii. 
 12. W gablotce umieszczony jest plakat z numerem telefonu, działającego w ramach inicjatywy „Zranieni w Kościele”.
 13. Już dzisiaj informujemy, że Msza św. odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy sprawowana będzie przez ks. prob. Jarosława Radzikowskiego, który pełnił posługę jako wikariusz w naszej parafii w latach 1991 – 1994. W sobotę 13 czerwca o godz. 11.30, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na sumę odpustową z udziałem kapłanów z dekanatu. 
 14. Młodzież chętna do uczestnictwa w spływie kajakowym może zgłaszać się do
  ks. Marcina, który udziela bliższych informacji.
 15. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym.
  Cena 6 zł.