Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.07.2020

                         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.07.2020

 1. Przypominamy, że obowiązuje nadal nakaz zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. 
 2. Dzisiaj po Mszach św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców dla chętnych poświęcimy pojazdy. Bardzo prosimy o stanięcie przy swoich samochodach. Każdy właściciel otrzyma obrazek z wizerunkiem Patrona podróżujących i 10 przykazaniami dla kierowców.
 3. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie odprawiane będą tylko o godz. 18.00.
 4. W sobotę 1 sierpnia nawiedzenia chorych wyjątkowo nie będzie.
 5. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów zdążających z Gdańska na Jasną Górę. Przybędą do nas ok. godz. 18.00. Potrzebne jest dla nich 12 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy o otwarcie naszych serc
  i domów. Chęć przyjęcia pątników można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii. 
 6. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 7. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
 8. O posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu mieszkańców z ulicy Nowej.
 9. W najbliższą środę 29 lipca z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Obecna sytuacja pandemii wymusiła konieczność wielu zmian organizacyjnych i dostosowania się do wytycznych reżimu sanitarnego. Na szlak pątniczy wyruszy tylko jedna grupa składająca się
  z delegatów poszczególnych grup zmieniających się każdego dnia. W związku
  z panującymi ograniczeniami zachęcamy gorąco wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej ( www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje
  z trasy. Za pomocą strony internetowej można również wysłać osobiste intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Wizerunek Czarnej Madonny. Wszystkich pragnących pomodlić się z pielgrzymami zapraszamy na wspólną Eucharystię na rozpoczęcie pielgrzymki 29 lipca o godz. 8.00 w Katedrze oraz na jej zakończenie
  6 sierpnia o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.    
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem na każdy dzień sierpnia. Cena 6 zł.