Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15-16.08.2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP i XX NIEDZIELA ZWYKŁA       15 – 16.08.2020

  1. Przypominamy, że obowiązuje nadal nakaz zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
  2. W niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie.
  3. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie od wtorku o godz. 7.30 i 18.00, w poniedziałek tylko o 18.00.
  4. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  5. O posprzątanie kościoła prosimy w tym tygodniu mieszkańców Mierzwina od p. Pawlików do p. Liczbików.
  6. W gablocie i na stronie parafialnej znajduje się terminarz spotkań dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Od przyszłej niedzieli 23. sierpnia wszystkie dzieci zobowiązane są do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 10.00; otrzymywać będą obrazki, jako potwierdzenie obecności. Dzieci przychodzą już na godz. 9.30, aby uczyć się pieśni, które będą wykonywane w czasie uroczystości pierwszokomunijnej. Prosimy o punktualność! Pierwsze spotkanie na próbie w kościele we wtorek 25 sierpnia o godz. 16.00.
  7. Po raz kolejny bardzo prosimy o racjonalne gospodarowanie odpadami na cmentarzu. Ograniczmy do rozsądnych ilości stawiane na grobach znicze i kwiaty. W miarę możliwości zabierajmy śmieci do naszych pojemników przydomowych.
  8. Dnia 25 sierpnia (wtorek) odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi. W godzinach od 13.00 do 17.00, będzie można to uczynić w autobusie ustawionym na parkingu przy sklepie ESKA (ul. Kościelna 10).
  9. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.