Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020

30 NIEDZIELA ZWYKŁA
25.10.2020

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. kanonika dziekana Michała Stolarskiego.
  W związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia epidemicznego w tej Mszy św. mogą uczestniczyć tylko kandydaci i świadkowie.
  Bardzo prosimy o dostosowanie się do tego wymogu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni.
  Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 3. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
  a w sobotę o godz. 16.30.
 4. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych – grupa B jest odwołane.
 5. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 6. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę mieszkańców Gniewkówca
  od p. Kudroniów do p. Andryszak.
 7. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze z uroczystości w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 14.00.
 8. Zgodnie z zaleceniem Ks. Prymasa zachęcamy do rozłożenia nawiedzania grobów naszych bliskich na cały tydzień od tej uroczystości. Przypominamy o używaniu masek na cmentarzu i zachowania bezpiecznej odległości. Po raz kolejny apelujemy o nieprzesadne przyozdabianie grobów. Naprawdę liczy się przede wszystkim nasza modlitewna pamięć!
 9. 1 listopada to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Wystawienie, które rozpocznie się zaraz po Mszy św. o godz. 14.00 zakończy się o godz. 17.00.
 10. Od dzisiaj młodzież będzie rozprowadzać znicze papieskie, które możemy zapalić na grobach naszych zmarłych jako dar wdzięczności za pontyfikat Świętego Jana Pawła II.
 11. Za zmarłych modlić się będziemy na wymieniankach jednorazowych od
  2 listopada. Wypisane kartki wraz z ofiarami można składać w biurze parafialnym po każdej Mszy św. Kartki na wymienianki roczne zostaną wyłożone w późniejszym czasie.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień listopada. Cena 6 zł.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. ks. biskupa Bogdana Wojtusia, który wielokrotnie posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej. Dobry Jezu, a nasz Panie…