Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób. 
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. W dni powszednie Msze św. odprawiane są tylko wieczorem. Z powodu mojej kondycji zdrowotnej muszę pozostawić możliwość odprawiania drugiej Mszy św. z racji pogrzebu, albo innej nieprzewidzianej okoliczności. Biuro parafialne jest czynne po południu od godz. 16.00 do 16.30 (później służę posługą w konfesjonale) i po wieczornej Mszy św. Oczywiście sprawy pogrzebowe i wezwania do chorych w sytuacji zagrożenia życia załatwiać będziemy o każdej porze.
 5. We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowanie Pańskiego, czyli tradycyjnie zwanym Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 11.30 i 17.00.
  Po południu poświęcenie medalików, książeczek i świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W środę o 18.30 planujemy sprzątnięcie wystroju świątecznego kościoła. Prosimy chętnych o pomoc.
 7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.30.
 8. W piątek okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne, także po Mszy św. Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Eucharystii.
 9. Nawiedzenia chorych w sobotę z racji ograniczeń epidemicznych nie będzie.
 10. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców ul. Wierzbowej, Lipowej i Klonowej.
 11. Ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną katechezy dla narzeczonych
  w formie stacjonarnej są zawieszone do Wielkanocy. Nie będzie więc spotkań w naszej parafii zapowiedzianych od 19 lutego. Prosimy, aby narzeczeni zapoznali się z materiałami dostępnymi na stronie archidiecezja.pl – w zakładce narzeczeni. 
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, szczególnie kolędowe. Pozwolą one na wypełnienie parafialnych zobowiązań wobec instytucji centralnych naszej archidiecezji, czyli Kurii i Seminarium Duchownego. 
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień lutego. Cena 6 zł.