Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób.
  2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
  4. Biuro parafialne jest czynne po południu od godz. 16.00 do 16.30 (później służę posługą
    w konfesjonale) i po wieczornej Mszy św.
  5. W piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej spotkanie grupy A dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W tym dniu biuro parafialne czynne tylko po Mszy św.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30.
  8. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców Dobrogościć
    od p. Oliwkowskich do p. Gubków.
  9.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  10. Został opróżniony śmietnik na cmentarzu. Bardzo proszę po raz kolejny o rozsądne generowanie odpadów cmentarnych. Ograniczmy ilość zniczy i ozdób na grobach bliskich. Naprawdę ważniejsza jest nasza pamięć i modlitwa. Więcej informacji w tej sprawie podam za tydzień po otrzymaniu faktur za wywóz śmieci.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
  12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek.  W ten sposób wspieramy 1883 polskich misjonarzy
    i misjonarek w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.
  13. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Elżbietę Grabarską, której pogrzeb odbędzie się
    w poniedziałek o godz. 13.00 i Lidii Wiśniewskiej – pogrzeb we wtorek o godz. 11.00.