Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 22 osób. 
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy
  z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. W przyszłą środę, 17 marca młodzież zaprasza na wielkopostne spotkanie modlitewne „Tobie powierzam mą drogę”. Początek o godz. 17.30.
 5. W piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej spotkanie grupy A dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W tym dniu biuro parafialne czynne tylko po Mszy św.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30.
 7. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców Krężoł od p. Fabich
  i ul. Jesionowej od numeru 28 do 18.
 8.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 9. Od przyszłej niedzieli Panie z zespoły charytatywnego rozprowadzać będą świece na stół wielkanocny. Będzie je można nabywać także w ciągu tygodnia w biurze parafialnym. 
 10. Tak jak wspominałem w poprzednich tygodniach przedstawię dziś sytuację wywozu śmieci
  z cmentarza. Odbywa się on zasadniczo dwa razy w roku. W 2019 roku opłaciliśmy z tego tytułu faktury na kwotę  11 000 zł. Już wtedy była to duże obciążenie finansowe dla parafii.
  O tym, że rosną koszty wywozu śmieci, a stawka za niesortowane i cmentarne jest wysoka, zauważamy wszyscy. Ale nie przewidywałem, że koszty te wzrosną dwukrotnie! Koszt wywozu śmieci za 2020 rok wyniósł ponad 22 000 zł! (Ostatnie faktury wywieszone są w gablocie). Gdyby dodać do tego zużycie wody, utrzymanie toalety, to płacimy za utrzymanie cmentarza ponad 2000 zł miesięcznie! Ze swojej strony zrobiłem wszystko by znaleźć firmę z najniższą stawką za wywóz. Z tego miejsca też dziękuję panu Adamowi Szemrajowi za to, że swoim spychaczem ogarnia te śmieci i co jakiś czas je przepchnie w głąb śmietnika. Pan Hubert Ojczenasz przycina nam trawę na cmentarzu. To wszystko robią bezpłatnie. Teraz zastanówcie się kochani: co wy możecie zrobić, żeby te koszty były mniejsze. Dowiadywałem się w sprawie sortowania i nie można odsortować plastikowych zniczy zabrudzonych woskiem, ani nawet szkła ze zniczy – one są odpadami cmentarnymi, najdroższymi niestety w tej nomenklaturze śmieciowej. Jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie ilości generowanych śmieci. Jeśli macie inne pomysły co zrobić, żebym nie musiał wprowadzać opłaty śmieciowej od każdego grobu, jak to jest na innych cmentarzach, to bardzo proszę o dobrą radę. Z trudem opłacimy teraz tę fakturę za 20 000 zł, bo za nami trudny rok epidemii. Obawiam się, że kolejnej faktury nasza wspólnota może nie udźwignąć. Zastopuje to nasze wszystkie inwestycje, a przecież trzeba by już wymalować kościół. Czy nie lepiej na to wydać te 20 000 zł? Pomyślcie o tym wyrzucając do śmieci kolejny stroik czy znicz.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Barbarę Mikołajewską i Henryka Ciszewskiego.