Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać ok. 25 osób. 
 2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy
  z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
 4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jak zwykle zachęcamy do podjęcia dzieła „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ławkami. Przynosimy je na Mszę św. 25 marca. Więcej informacji w gablocie.
 5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30.
 6. Spotkania w salce parafialnej dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z racji sytuacji epidemicznej są odwołane. O nowych terminach poinformuje Pani katechetka.
 7. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców ul. Dworcowej
  od p. Mastalerzów do p. Wiśniewskich.
 8. W przyszłą niedzielę przed każda Mszą św. będzie można zaopatrzyć się w tradycyjne palmy, które poświęcone będą w czasie liturgii. Niedzielą Palmową rozpoczynamy uroczysty obchód najważniejszych wydarzeń związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa, czyli wielki tydzień.
 9.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 10. Panie z zespołu charytatywnego po Mszach św. rozprowadzają świece na stół wielkanocny. Można je nabywać także w ciągu tygodnia w biurze parafialnym.
 11. Do skarbonki na stoliku za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty istnieje przed każdą Mszą św. W najbliższy piątek 26 marca od godz. 19.00 do 20.00, a jeśli będzie to potrzebne, to do ostatniego penitenta z posługą spowiedniczą będzie w naszym kościele 4 kapłanów. Skorzystajmy z tej okazji! Miejmy świadomość, że jestem teraz sam i w innym czasie będzie to bardzo utrudnione.
 13. Nadal oczekuję na propozycje rozwiązania problemu gospodarki i wywozu śmieci z naszego cmentarza. Przypominam, że w gablocie można zapoznać się z fakturami z ostatniego roku.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.