Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Każdy kierowca otrzyma breloczek z modlitwą.
 4. Zgodnie z wolą Ks. Prymasa, który dołącza się do apelu abp. Stanisława Gądeckiego (treść dostępna w gablocie ogłoszeń) dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w powodzi.
 5. W środę gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie oraz za wszelkie przejawy wsparcia pątników.
 6. Przed nami Pielgrzymka Gdańska, która wejdzie do Złotnik w poniedziałek 2 sierpnia ok. godz. 18.00. Będzie ok. 100 pątników, którzy z radością i wdzięcznością przyjmą gościnę
  w naszych domach. Bardzo proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia od dzisiaj do najbliższej soboty, najlepiej osobiście po Mszach św. lub telefonicznie.
 7. Nawiedzenie chorych będzie w sobotę 4 września.
 8. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 17.00 do 17.30.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 10. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców ul. Nowej.
 11. Po raz kolejny informuję, że intencje mszalne przyjęte z racji pogrzebów w naszej parafii odprawiamy po kolei od tych najwcześniejszych. Jest ich naprawdę bardzo dużo i trzeba tu uzbroić się w cierpliwość. 
 12. W gablocie ogłoszeń znajdują się informacje dotyczące zajęć proponowanych przez Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie dla osób pragnących pogłębienia swojej wiedzy i formacji religijnej. 
 13. W środę o godz. 19.00 na terenie OSiR odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące ekologicznych źródeł energii. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na sierpień. Cena 6 zł.