Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Dzisiaj zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów zbiórka ofiar do puszek w związku  z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców.
 4. W środę obchodzić będziemy Święto Narodzenia Matki Bożej, w tradycji polskiej zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna.
 5. W czwartek spotkanie pań z Parafialnego Zespołu Charytatywnego po Mszy św. wieczornej.
 6. Poranne Msze św. odprawiane są o godz. 7.30 z wyjątkiem poniedziałku.
 7. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w każdy piątek po wieczornej Eucharystii.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas piątych obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi dla nich i rodziców w piątek od godz. 17.30.
 9. Niedziela 12 września to dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, który przez 32 lata był naszym biskupem. W sobotę 18 września w Gnieźnie przeżywać będziemy dziękczynienie za beatyfikację. Organizujemy w ramach dekanatu wyjazd na tę uroczystość (plakat z programem w gablocie). Prosimy chętnych o zgłaszanie się po Mszach św. dzisiaj i w ciągu najbliższego tygodnia. Wyjazd ze Złotnik w sobotę o godz. 8.30, powrót około godz. 15.30 – 16.00. Koszt 30 zł.
 10. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 27 września o godz. 19.00.
 11. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 17.00 do 17.30.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 13. O posprzątanie kościoła prosimy w sobotę o godz. 10.00 mieszkańców ul. Strażackiej i Szkolnej.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.
 15. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych śp. Ryszarda Sowę, Mariana Nowaczyka i Filomenę Jasek z d. Biernacką, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00.