Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021 (kliknij)

1 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Rozpoczynamy czas adwentu, czyli radosnego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, ale szczególnie dzieci. Będą one otrzymywać specjalne obrazki na planszę adwentową „Droga do Betlejem”. Tradycyjnie losować będziemy figurkę Matki Bożej z pośród dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami.
 4. W salce parafialnej po Mszach św. można już zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Są tam także do zabrania „tytki charytatywne”, które zapełniamy darami dla osób potrzebujących. Będą one przekazane przez Panie z naszego parafialnego zespołu charytatywnego. Prosimy przynosić je do 17 grudnia.
 5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania o godz. 17.30. W tym czasie okazja do spowiedzi.
 6. W piątek Sakrament Pojednania od godz. 16.00. Po Mszy św. odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 8. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30,  oprócz piątku.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. W sposób szczególny dziękujemy osobom, które złożyły dar na nowe drzwi boczne do kościoła.
 10. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców Karczówki i Kobelnik.
 11. Zbliża się Boże Narodzenie i myślimy już o świątecznym wystroju naszego kościoła.
  Jeśli były by osoby chętne, aby ofiarować choinki, to bardzo proszę o zgłaszanie się po Mszach św. lub telefonicznie.
 12. Została naprawiona skarbonka pod figurą Św. Antoniego. Można już składać tam ofiary, które przeznaczamy na pomoc potrzebującym.
 13.  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień grudnia.