Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021 (kliknij)

2 NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 50% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po pełnym zaszczepieniu.
  2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
  3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc katolikom mieszkającym na wschodnich terenach dawnej Rzeczypospolitej.
  4. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, ale szczególnie dzieci.
  5. W salce parafialnej po Mszach św. można zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Są tam także do zabrania „tytki charytatywne”, które zapełniamy darami dla osób potrzebujących. Będą one przekazane przez Panie z naszego parafialnego zespołu charytatywnego. Prosimy przynosić je do
    17 grudnia.
  6. Poświęcenie medalików i książeczek dzieci pierwszokomunijnych w środę na Mszy św.
    o godz. 17.00, kiedy to obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  7. Spotkanie dzieci z grupy A w piątek o godz. 16.00.
  8. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych
    w piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Został opróżniony śmietnik na cmentarzu. Mamy do zapłacenia 20 989,80 zł !!! (rachunki są wywieszone w gablocie). Po raz kolejny prosimy o rozsądne i odpowiedzialne generowanie odpadów cmentarnych. Ograniczmy do minimum elementy wystroju grobów. Naprawdę wystarczy jeden palący się znicz, jako znak naszej oby modlitewnej, a nie tylko zewnętrznej pamięci! Jeśli to możliwe zabierajmy zużyte znicze, wkłady i inne elementy wystroju grobów do naszych śmietników przydomowych.
  10. Zgodnie z zaleceniem naszej Kurii w tym roku również nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Spotykać będziemy się na Mszach św. o godz. 17.00, zgodnie z planem, który od przyszłej niedzieli będzie dostępny w gablocie i na stronie internetowej. Jeżeli będą rodziny, które pragną zaprosić kapłana do swoich domów,
    to będzie można uczynić to indywidualnie. W takim przypadku odwiedziny będą miały miejsce danego dnia, zgodnie z palem kolędowym, po wieczornej Mszy św. czyli od ok. godz. 18.00. Na zakończenie każdej Eucharystii kolędowej będziemy święcili wodę, którą należy przynieść we własnym naczyniu.
  11. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30,  oprócz piątku.
  12. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  13. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Krótkiej
    i Kwiatowej.
  14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  15. Miłosierdzi Bożemu polecamy śp. Jacka Kujawę, Annę Łuczak i Marię Próchnicką.