Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2022 (kliknij)

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Zgodnie z nowymi przepisami podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc, czyli może przebywać ok. 98 osób. Do limitu nie wlicza się osób, które mają aktualne zaświadczenie o szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy osobiście, drogą pocztową lub elektroniczną złożyli życzenia z okazji Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się nowego Roku Pańskiego 2022.
 4. Msze św. w Nowy Rok o godz. 10.00, 11.30 i 17.00. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.
 5. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 17.00, zgodnie
  z planem, który dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej. Przychodząc na Eucharystię możemy składać w koszyku na stoliku za ławkami nasze intencje, które odczytywane będą
  w modlitwie wiernych. Święcimy również wodę, którą należy przynieść we własnym naczyniu. Jeśli są rodziny, które pragną zaprosić kapłana do domu, trzeba uczynić to indywidualnie, osobiście lub telefonicznie.
 6. W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Także z uroczystości Msza św. w środę o godz. 17.00.
 7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.30.
  W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 8. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.30, a po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 9. Nawiedzenie chorych w sobotę 8 stycznia od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 10. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu od 16.00 do 16.30 w poniedziałek, środę i piątek.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te złożone w czasie Mszy św. kolędowych.
 12. Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przygotowali paczki świąteczne, Otrzymało je 40 rodzin.
 13. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Wiśniowej od
  p. Kula do p. Błaczkowskich .
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.