Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 9.01.22

 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Zgodnie z nowymi przepisami podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc, czyli może przebywać ok. 98 osób. Do limitu nie wlicza się osób, które mają aktualne zaświadczenie o szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 17.00, zgodnie
  z planem, który dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej. Przychodząc na Eucharystię możemy składać w koszyku na stoliku za ławkami nasze intencje, które odczytywane będą
  w modlitwie wiernych. Święcimy również wodę, którą należy przynieść we własnym naczyniu. Jeśli są rodziny, które pragną zaprosić kapłana do domu, trzeba uczynić to indywidualnie osobiście lub telefonicznie.
 4. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, także te złożone w czasie Mszy św. kolędowych.
 6. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Akacjowej
  i Brzozowej.
 7. Regionalny punkt konsultacyjny dla osób zranionych w Kościele działa w Gnieźnie. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
 8. W 2022 r. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej planuje wydać pamiątkową publikację dotyczącą historii, kultury i tradycji pielgrzymowania, tworząc jednocześnie zbiór 40 lat wspomnień istnienia grup kolorowych. Poszukujemy zdjęć, wpisów z gazet, kronik parafialnych i rodzinnych albumów, w których znajdziemy materiały o pielgrzymowaniu w naszej Archidiecezji. Chcemy w publikacji umieścić również wspomnienia, historie powołań, miłości, które zrodziły się na pątniczym szlaku. Wszystkich, którzy posiadają takie materiały, chcą i mogą nam pomóc prosimy o kontakt do 24 stycznia br. z Weroniką Sawą tel. 605 540 087 lub ks. Wojciechem Orzechowskim tel. 785 210 257.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Jana Glemba i Irenę Zięba.