Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenie duszpasterskie

 7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022

 1. Zgodnie z przepisami podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc, czyli może przebywać ok. 98 osób. Do limitu nie wlicza się osób, które mają aktualne zaświadczenie o szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. W środę 23 lutego po wieczornej Mszy św. spotkanie osób pragnących zaangażować się
  w działanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.
 4. Spotkanie grupy A dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 16.00.
 5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w sobotę po wieczornej Mszy św.
 6. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30, oprócz piątku.
 7. W nocy z piątku na sobotę wiatr powalił na cmentarzu brzozę, która uszkodziła kilka pomników. Całe szczęście nikogo wówczas nie było na cmentarzu. Wniosek o wycięcie tej brzozy zgłaszaliśmy już wcześniej do gminy, ale pismo nie zostało pozytywnie rozpatrzone. Parafia jako zarządca cmentarza jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, jednak w przypadku działania sił natury może być problem z wypłatą ubezpieczeń.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
 9. W tym tygodniu zakończyliśmy prace w prezbiterium w zakresie wymiany lektorium, miejsca przewodniczenia oraz stolików: kredencyjnego i do mszału. Zostały one wykonane z naturalnego kamienia, z zachowaniem wzornictwa, jakie było wcześniej w drewnie. Teraz wszystkie elementy w prezbiterium są spójne. Na tym etapie koszt wyniósł 14 tys. zł. Do wykonania jest jeszcze kamienna chrzcielnica. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć elementy prezbiterium przed i po wymianie.
 10. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców Krężoł i ul. Jesionowej od numeru 18 do 28.
 11. 26 lutego, w parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, s. Małgorzata Lekan, dominikanka pochodząca z naszej parafii, zaprasza na sesję formacyjną zatytułowaną
  „Jak wytrzymać z sobą i innymi. Warsztaty o roli temperamentu w pracy nad sobą”.
  Na sesję zapraszamy osoby dorosłe, które chcą podjąć pracę nad sobą i swoimi relacjami, również z Panem Bogiem. Zapisy i szczegółowe informacje na  stronie internetowej ( https://fundacjadominikanek.pl/inowroclaw/) i na plakacie w gablotce.
 12. Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, informujemy, że przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu rozpocznie się
  w Inowrocławiu, w niedzielę 8 maja 2022 r. po Mszy św. o godz. 15.00 w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego.  Spotkania dla kandydatów odbywać się będą przez pięć kolejnych niedziel (do 5 czerwca włącznie). Osoby chętne do wzięcia udziału w katechezie prosimy o dokonanie zgłoszenia przez formularz dostępny pod poniższym linkiem: https://forms.gle/9pPfLRNSq4M8iHJz6
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Aktualna cena 7,00 zł.
 14. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Andrzeja Bojańców i Dorotę Maj.