Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.22 (kliknij)

 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przypominamy o obowiązku zakładania masek wewnątrz kościoła. Znajdują się one oraz płyn do dezynfekcji dłoni przy wejściu do świątyni.
 2. Wczoraj w katedrze gnieźnieńskiej święcenia biskupie otrzymał ks. Radosław Orchowicz. Polecamy Księdza Biskupa opiece Matki Bożej i Świętego Wojciecha.
 3. W środę modlitwa o pokój na Ukrainie w czasie nowenny do Matki Bożej.
 4. Wspólne spotkanie rady duszpasterskie, ekonomicznej i osób, które zaangażowały się w proces synodalny w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.
 5. W piątek specjalne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich dzieci o godz. 16.30.
 6. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 17.00 możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń. Deklaracje którą można zabrać ze stolika za ławkami, przynosimy na Eucharystię w piątek.
 7. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji na Ukrainie, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego tego dnia we wszystkich kościołach
  w Polsce o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.
 10. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.
 11. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje akcję „Wielkanocna Paczka”, dla osób najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie. Od dzisiaj zbierane będą środki czystości, żywność długoterminowa, Zbiórka będzie trwała do 27 marca. Można dołączyć też kartkę świąteczną
  z życzeniami.
 12. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu w dni powszednie od 16.00 do 16.30, oprócz piątku.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
 14. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy pozostałych mieszkańców
  ul. Szosa Bydgoska od p. Biernackich do p. Zielińskich.
 15. Nawiedzenie Matki Bożej w kopi cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii przeżywać będziemy 23 i 24 maja (poniedziałek i wtorek). Od niedzieli 3 kwietnia w ramach duchowego przygotowania o godz. 7.30 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 16. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7,00 zł.
 17. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Krystynę Przybylską i Dariusza Janickiego.