Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2022

 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 Ksiądz Prymas Wojciech Polak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z Liszkowa.
 2. Serdecznie na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich Parafian, nie tylko związanych z bierzmowanymi, abyśmy w jedności z naszym Pasterzem modlili się w intencji wspólnoty parafialnej i o pokój na Ukrainie.
 3. Składka zbierana w czasie tej Mszy św. przeznaczona jest na diecezjalny fundusz młodzieżowy.
 4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 17.30.
  W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy B w piątek o godz. 16.00.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.15.
 8. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na każdej Mszy św. Będą one rozprowadzane przez panie z Zespołu Charytatywnego przed każdą Eucharystią.
 9. Dzieci przychodzą z palmami na Eucharystię o godz. 10.00. Rozpoczniemy ją uroczystą procesją z placu przed kościołem.
 10. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w dni powszednie od 17.00 do 17.30, oczywiście oprócz poniedziałku.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
 12. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Bydgoskiej od p. Biernackich do p. Zielińskich.
 13. Wszelkie ograniczenia epidemiczne zostały zniesione dlatego przypominamy, że jako katolicy, aby w pełni przeżyć każdy Dzień Pański jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Także naszą powinnością jest dobre przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego informujemy, że specjalna okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty będzie w naszym kościele w poniedziałek 11 kwietnia. W tym dniu spowiedź przed południem od godz. 11.00 do 12.00. Następnie od godz. 17.30 do 17.55 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.30, z udziałem kapłanów z dekanatu. Będzie to już wielki tydzień. Skorzystajmy więc wszyscy z tej okazji, aby uniknąć kolejek tuż przed świętami.
 14. Nawiedzenie Matki Bożej w kopi cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii przeżywać będziemy 23 i 24 maja (poniedziałek i wtorek). Rekolekcje parafialne i szkolne przygotowujące nas do tego wydarzenia rozpoczną się w środę 18 maja. Od dzisiaj w każdą niedzielę w ramach duchowego przygotowania o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7,00 zł.
 16. Informacja, która znalazła się na parafialnym facebooku 1 kwietnia o zmianie patronów naszej wspólnoty, oczywiście żartem „prima aprilisowym”!
 17. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Teresę Szych z ul. Średniej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00.