Ogłoszenia duszpasterskie 10.04 (kliknij)

NIEDZIELA PALMOWA

1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.15.
  2. W poniedziałek w naszym kosciele specjalna okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W tym dniu spowiedź przed południem od godz. 11.00 do 12.00. Następnie od godz. 17.30 do 17.55 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.30, z udziałem kapłanów z dekanatu. Skorzystajmy wszyscy z tej okazji, aby uniknąć kolejek tuż przed świętami. Z tej przyczyny w pn nie będzie spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne to czas przeżywania najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia, które uobecniają się w liturgii.
  4. W Wielki Czwartek liturgia Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja w ciemnicy do godz. 20.30. Jest to dzień święta wszystkich kapłanów, dlatego Eucharystię będziemy sprawować we własnej intencji.
  5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej z uroczystą adoracją Krzyża o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 20.30
    i ostatnia okazja do spowiedzi.
  6. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
  7. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 20.30 według podanego planu.
  8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 13.00 do 15.00, co pół godziny.
  9. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego zakończona Procesją Rezurekcyjną o godz. 21.00 – przynosimy świece.
  10. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
  11. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu od poniedziałku do środy od 17.00 do 17.30.
  12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
  13. Dziękujemy bardzo nauczycielom i dzieciom z naszego przedszkola za piękne palmy, którymi została przyozdobiona nasza świątynia.
  14. O posprzątanie kościoła wyjątkowo w środę po wieczornej Mszy św. prosimy mieszkańców
    ul. Szosa Bydgoska od Ogrodowej do Kościelnej.
  15. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Nowa cena 8.00 zł.
  16. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój kościoła można składać do skarbonki na stoliku za ławkami.
  17. W sobotę 23 kwietnia organizujemy wyjazd do Gniezna na I Nieszpory ku czci Św. Wojciecha, które w tym roku będą także inauguracją nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Zapisy przyjmujemy  po Mszach św. do Wielkanocy.
  18. Cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w kościele w Tucznie 22 kwietnia o godz. 19.00. Zapisy przez stronę internetową naszej archidiecezji – zakładka „narzeczeni”.
  19. Pomimo licznych próśb i informacji o ogromnych kosztach wywozu śmieci, jakie ponoszą parafianie, znów urosła ogromna góra śmieci. Są tam nawet wielkie pluszowe misie i inne rzeczy, które można było bezpłatnie oddać na PSZOK.
  20. Miłosierdziu Bożemu polecamy sp. Wiesławę Mitkiewicz z Dobrogościc, której pogrzeb odbędzie się w Łochowie.