Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 8 maja

  4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitwy o powołania kapłańskie. Zbierane ofiary przeznaczamy na nasze Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
 2. W każdą niedzielę śpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30, a po Mszach św. pieśń Bogurodzica w wersji katedry gnieźnieńskiej.
 3. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej w niedziele o godz. 16.30,
  w soboty o 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, którą odprawi ks. dr Tomasz Krzysztofiak, prefekt naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 5. Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.
 6. Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu w dni powszednie, oprócz wtorku od godz. 17.00 do 17.30. 
 7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 przed Odpustem prosimy mieszkańców Gniewkówca od p. Włodzimierza Gawrona do p. Beaty Rosa i od p. Kudroniów do p. Andryszak.
 8. Przygotowujemy się do przyjęcia w naszej wspólnocie 23 i 24 maja Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Od dzisiaj Panie z naszego zespołu charytatywnego rozprowadzają okolicznościowe chorągiewki, emblematy i inne elementy do dekoracji naszych domów, po cenach producenta, bez żadnego narzutu! Matka Boża przybędzie do nas z Liszkowa ulicami Powstańców Wielkopolskich, Dworcową i Kościelną, a odjedzie do Nowej Wsi Wielkiej ulicami Kościelnąi Szosą Bydgoską. Bardzo prosimy jednak o dekorację nie tylko trasy przejazdu, ale wszystkich domów naszej parafii.
 9. Rekolekcje przed nawiedzeniem Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku rozpoczniemy w środę 18 maja. Prowadzić je będzie ks. Łukasz Olszewski ze Zgromadzenie Św. Wincentego a Paulo. Program dostępny jest na plakacie. Zachęcamy już teraz do zaplanowania sobie tych dni tak, by można było z tego czasu łaski skorzystać jak najpełniej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Cena 7,00 zł.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Wojciecha Wesołowskiego, którego pogrzeb odbędzie się
  w środę o godz. 13.00.