Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa w naszej archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej śpiewamy Apel Jasnogórski w łączności ze wspólnotą parafialną, która przeżywa ten piękny czas.
 2. W okresie wakacyjnym w dni powszednie do końca sierpnia Msze Święte są odprawiane tylko wieczorem.
 3. W najbliższy wtorek 2 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów z Gdańska. Osoby, które wyrażają wolę przyjęcia ich do swoich domów na nocleg proszone są o zgłaszanie się do biura parafialnego. Na razie tych chętnych jest bardzo mało. Miejmy nadzieję, że większość pątników znajdzie miejsce w naszych domach. Pielgrzymi przybędą do nas ok. godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie o godz. 20.30, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. W środę Msza Święta pielgrzymkowa o godz. 7.00.
  Im bliżej Częstochowy, tym trudniej pątnikom liczyć na pomocw miejscu noclegowym, bowiem są miejscowości, które goszczą po kilka pielgrzymek, więc zgromadzone zapasy się przydadzą.
 4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 17.30. W tym czasie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 5. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6.  W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 8.30. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ulicy Parkowej
  od p. Jerzego Marcinkowskiego i bloków 1 i 3.
 8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 17.00 – 17.30.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
 10. Informujemy, że wykonanie nowych drzwi bocznych od strony cmentarza nastąpi w dwóch etapach. W miesiącu wrześniu zostaną zdemontowane stare, które w zakładzie stolarskim posłużą jako wzór do wykonania nowych, z wykorzystaniem wszystkich zawiasów, zamków i okuć. Montaż nowych nastąpi w październiku.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień sierpnia. Cena 9.50 zł.