I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

1. Trwa w naszej archidiecezji nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej śpiewamy Apel Jasnogórski w łączności
    ze wspólnotą parafialną, która przeżywa ten piękny czas.
  2. Trwa w naszej parafii nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie.
    Lista do świąt Bożego Narodzenia została zapełniona. Z racji planowanej
    w tym roku normalnej kolędy zawieszamy nawiedzenie w miesiącu styczniu 2023.
    Kolejna lista na luty i następne miesiące zostanie wyłożona już w nowym roku.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty odprawiać będziemy w poniedziałki, środy
    i piątki o godz. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w losowaniu figurki Matki Bożej, przynosząc serduszka z „dobrymi uczynkami” oraz otrzymują obrazki do adwentowego plakatu.
  4. Zgodnie z informacją podaną w poprzednią niedzielę od poniedziałku nie będą już odprawiane poranne Msze Święte (oprócz soboty 3 grudnia). Dekret Księdza Prymasa
    w tej sprawie jest dostępny w gablocie ogłoszeń.
  5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.30. W tym czasie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty, szczególnie dla kandydatów do Bierzmowania.
  6. W I piątek Spowiedź Święta od godz. 16.00. Po Mszy Świętej litania do Serca Jezusowego.
  7. W sobotę nawiedzenie chorych od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
  8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Szosa Bydgoska od p. Pirowiczów do Kościelnej.
  9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz wtorku i piątku.
  10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są rozprowadzane przez Panie z naszego zespołu charytatywnego po Mszach Świętych.
  11. Rozpoczynamy akcję świątecznej pomocy osobom potrzebującym. Od dzisiaj można zabierać „tytki miłosierdzia”, które znajdują się w salce parafialnej. Prosimy wypełnione przynosić je do piątku 16 grudnia. Zostaną one rozprowadzone przez panie z naszego zespołu charytatywnego,
  12. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować choinki do świątecznego wystroju naszego kościoła, to bardzo prosimy o kontakt.
  13. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  14. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień grudnia. Cena 9.50 zł.