NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Trwa miesiąc czerwiec, po Mszach Świętych odmawiamy litanię do NSPJ. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiane są w soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  3. Przed nami czwartek 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Procesja po Mszy Świętej o godz. 10.00 pójdzie ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową i Kościelną. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych co zwykle miejscach
    i o udekorowanie całej trasy. Prosimy Panie o towarzyszenie ze świecami i sztandarami. Przypominamy, że w tym dniu jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa
    w Eucharystii. W środę wieczorem Msza Święta z uroczystości Bożego Ciała.
  4. Próba sypania kwiatków dla dziewcząt w poniedziałek o godz. 17.00. Bardzo prosimy Mamy
    o zachęcenie swoich pociech i opiekę nad nimi.
  5. Procesje w oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach Świętych, a w niedziele po 11.30
    z nabożeństwem do NSPJ.
  6. Ksiądz Prymas udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele.
  7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Morelowej
    od p. Rosińskich do p. Hałas.
  8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30 oprócz wtorku i czwartku.
  9. We wtorek 13 czerwca obchodzić będziemy odpust ku czci naszego patrona Św. Antoniego
    z Padwy. Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. Dariusz Macioszek, proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Inowrocławiu. W czasie tej Eucharystii udzielimy Sakramentu Chorych. Prosimy najbliższych osób chorych i starszych o umożliwienie im dotarcia do kościoła.
  10. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary.
  11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.