Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  19 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 13.08.2023

  1. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia MNP. Jako katolicy w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte z uroczystości według porządku niedzielnego, także w poniedziałek o godz. 18.00. Po nabożeństwach zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie dostępny w gablocie.
  2. 15 sierpnia przypada 100. rocznica wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła (15.08.1923). Na Mszy Świętej o godz. 11.30 udzielę błogosławieństwa członkom nowej rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Tego dnia zapraszamy też wszystkie osoby, które chcą się włączyć w organizację jubileuszu 100-lecia parafii. Krótkie spotkane informacyjne po Eucharystii o 11.30.
  3. Na tej Mszy Świętej zainauguruje swoje uczestnictwo w liturgii nasz chór parafialny.
  4. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ulicy Jęczmiennej od p. Macieja Rosy do p. Kuczora.
  5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 17.00 do 17.30, oprócz wtorku.
  6. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo-inwestycyjne.
  7. Systematycznie prowadzone są prace pielęgnacyjne dotyczące drzewostanu na naszym cmentarzu. Koordynuje je p. Andrzej Pabjańczyk. Koszt wykonanych w tym roku prac wyniósł 4500 zł, które pokrył p. Andrzej jako właściciel zakładu pogrzebowego. Dalsze działania zostaną podjęte jesienią.
  8. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.