Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELA ADWENTU  – 03.12.2023
 1. Od dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Po Mszach Świętych można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W dzisiejszej rzeczywistości opłatki są do nabycia w marketach i innych sklepach. Pamiętajmy jednak, że te pobłogosławione w naszej świątyni są znakiem jedności całej wspólnoty parafialnej, gdy dzielimy się nimi przy rodzinnym stole.
 2. Msze Święte Roratnie odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. Dzieci przychodzą z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami, uczestnicząc w losowaniu figurki Matki Bożej i otrzymując obrazki do przyklejania na specjalnym adwentowym plakacie. Także w soboty o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Świętaz formularza o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie.
 4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godz. 16.30. W tym czasie okazja do spowiedzi.
 5. W piątek spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy A o godz. 16.00, a na Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie  książeczek do nabożeństwa i medalików.
 6. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz wtorku i piątku.
 7. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinkę do kościoła (wys. ok. 3,5) to bardzo prosimy o kontakt. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na świąteczny wystrój kościoła.
 8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców pozostałych domów Szosy Bydgoskiej i Kasztanowej .
 9. Zespół Charytatywny, jak co roku zaprasza Parafian do włączenia się w akcję „tytki charytatywne”. Do 8 grudnia można przynosić do salki żywność długoterminową oraz środki chemiczne. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane najuboższym
 10. z naszej parafii 9 i 10 grudnia.
 11. Peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów w naszym rejonie odbędzie się w dniach 9 i 10 grudnia w kościele Św. Józefa w Inowrocławiu. Szczegółowy program na plakacie w gablotce.   
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.