Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ADWENTU  – 17.12.2023

 1. Po Mszach Świętych, także w dni powszednie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne
  i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Msze Święte Roratnie odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Przed południem od godz. 10.00 do 11.00. Wieczorem od godz. 19.00 do 20.00, a jeżeli będzie taka konieczność to do ostatniego penitenta.
 4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz wtorku.
 5. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na fundusz 100-lecia parafii. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 428 zł.                                                                                       
 6. O posprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek prosimy mieszkańców ul. Średniej od Kościelnej (godzina do ustalenia przez osoby, których to dotyczy).
 7. W sobotę wieczorem i w niedzielę przed południem przeżywać będziemy 4 niedzielę adwentu. Z oczywistych powodów nie będzie w niedzielę Mszy Świętej o godz. 17.00 bowiem wtedy zasiądziemy już do wieczerzy wigilijnej. Pasterka w naszym kościele
  o godz. 24.00, a w pierwszy dzień Świąt odprawimy Eucharystie o godz. 10.00, 11.30
  i 17.00.
 8. Piękną polską tradycją jest zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 24 grudnia i chociaż Wigilia przypada w tym roku w niedzielę warto abyśmy przy niej pozostali – nie tylko podczas wieczerzy.
 9. W ramach przygotowań do jubileuszu naszej parafii w dwóch kolejnych latach chcemy zaprosić Was do szczególnych kolędowych spotkań duszpasterskich. Zachowując tradycyjny podział ulic, będziemy chcieli część z Was odwiedzić w Waszych domach,
  a część zaprosić do kościoła na Msze Święte w Waszej intencji i potem na spotkanie
  z ks. proboszczem na plebanii. W kolejnym roku plan spotkań odwrócimy zapraszając na plebanię tych, których w tym roku odwiedzimy w domach. Szczegółowy plan kolędy dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Zmarli Hans-Konrad Hommerich i Maria Tobolska, których polecamy Bożemu miłosierdziu.