Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.02.2024

 1. W środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czasu duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte
  z obrzędem posypania głów  popiołem o godz. 11.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy! Nie znosi go również wspomnienie Św. Walentego i tzw. „dzień zakochanych”.
 2. W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15. Zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie z kazaniem pasyjnym.
 4. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary.
 5. Przygotowujemy publikację z okazji 100-lecia parafii. Zachęcamy do przygotowania krótkich wspomnień, zapisków, kopii zdjęć które można przekazać do biura parafialnego. Szczególnie zależy nam na zdjęciach zbiorowych komunijnych z lat 1930-1990.                                                                          
 6. W ramach obchodów 100-lecia organizujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Włoch, m.in. Padwy i Rzymu z udziałem w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym. Termin 16 – 23 września 2024. Cena 4490 zł. Szczegółowy program dostępny jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Wstępne zapisy w biurze parafialnym.
 7. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców Mierzwina
  do p. Pawlików do Liczbików.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 9. W środę 14 lutego rozpoczynają się w Nowej Wsi Wielkiej rekolekcje z nawiedzeniem figury Św. Michała Archanioła. Szczegółowy program dostępny na plakacie w gablotce.