Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 25.02.2024

 1. Dzisiaj w 2 niedzielę wielkiego Postu w całej Polsce tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na działalność misyjną Kościoła.
 2. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 4. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłaszać do piątku.
 5. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15. Zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie z kazaniem pasyjnym.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek, 1 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę i czwartek.
 8. W ramach obchodów 100-lecia organizujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Włoch, m.in. Padwy i Rzymu z udziałem w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym. Termin 16 – 23 września 2024. Szczegółowy program dostępny jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Wstępne zapisy w biurze parafialnym.
 9. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary. Składka na fundusz 100-lecia parafii wyniosła 3426 zł.
 10. Od pewnego czasu chór jest zamknięty z powodu awarii organów. Próby ich naprawy niestety niewiele dały. Instrument po ponad 20 latach pracy wymagałby kosztownego remontu, przewyższającego jego wartość. W tej sytuacji bardziej opłacalny będzie zakup nowych organów. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej ofiarności, uda się zebrać potrzebną kwotę do Wielkanocy, by uroczyście zabrzmiało na nich „Alleluja”.
 11. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców ul. Bocznej.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.