Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 16.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 17.03.2024

 1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci. Rozważanie poprowadzi Ks. Kamil Jadczak. Nauki w niedzielę podczas wszystkich Mszach Świętych, a od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 18.00 (nie ma mszy o 17.00). Program spotkań dla uczniów został podany na katechezie. Zaplanujmy sobie tak nasze zajęcia, abyśmy mogli skorzystać z tego szczególnego czasu łaski.
 2. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15.
 3. Od soboty 16 do 24 marca po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę
  w intencji Ojczyzny w ramach ogólnopolskiej nowenny w tej intencji. Więcej informacji na plakacie.
 4. Spotkanie przed bierzmowaniem w piątek, 22 marca. Kandydaci uczestniczą w Drodze Krzyżowej, a następnie w katechezie.
 5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od 16.00 do 16.30.
 6. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na fundusz
  100-lecia parafii.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za indywidualne ofiary na zakup nowych organów składane
  w biurze parafialnym. Do potrzebnej kwoty 49 000 zł jeszcze nam sporo brakuje, dlatego liczymy na wasze wsparcie.
 8. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców Gniewkówca od p. Lewandowskich do p. Marka Rosy.
 9. Nasze parafialne sztandary oraz baldachim wymagałyby wyczyszczenia przed świętami wielkanocnymi. Ponieważ jest to delikatny materiał, prosimy o zgłoszenie się osób, które mogłyby podjąć się tego zadania.
 10. Spowiedź wielkopostna z udziałem kapłanów z dekanatu w Wielki Wtorek 26 marca. Szczegóły na plakacie.
 11. W przyszłą sobotę i niedzielę panie z Zespołu Charytatywnego będą przed Mszami Świętymi rozprowadzały palmy, które poświęcimy w czasie liturgii. Uroczysta procesja z palmami na Eucharystii o godz. 11.30.
 12. Ogłaszamy kolejny nabór do chóru parafialnego. Osoby chcące dołączyć do zespołu prosimy o kontakt z panem organistą po Mszach Świętych lub telefonicznie (numer podany w gablocie). Zapraszamy na próby, które odbywają się w piątki o godz. 17.00
  w Międzypokoleniowym Centrum Kultury przy ul. Kasztanowej.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.