Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 czerwca

                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                   – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 02.06. 2019.

 

 1. Dzisiaj jak co roku, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą                       w niedziele czerwca o godz. 16.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.
 3. Spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godz. 17.00.
 5. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty z racji I piątku miesiąca od              godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 6. W piątek młodzież zaprasza na swoje spotkanie w salce katechetycznej o godz. 18.30.
 7. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 8.30.
 8. Spotkanie Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 12.00.
 9. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia            i Rodziny, który rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu (przy zbiegu ulic Solankowej, Grodzkiej i Staszica) i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO na ulicy Narutowicza. Jest to wyjątkowa okazja, aby zamanifestować poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Informacje także na plakacie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 11. Już dzisiaj informujemy, że procesja Bożego Ciała w czwartek 20 czerwca, pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową                           i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych co zawsze miejscach i o udekorowanie domów na całej trasie.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.