Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.06.2019.

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                            UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06. 2019.

  1. Jutro w 2 dzień Zielonych Świątek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w niedziele czerwca o godz. 16.30. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.
  3. Spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, rozpocznie się we wtorek o godz. 18.00.
  4. W czwartek 13 czerwca przypada w tym roku Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dlatego nie ma liturgicznego wspomnienia Św. Antoniego z Padwy, a co się z tym wiąże odpustu ku czci naszego Patrona. Po Mszy św. odmówimy tylko litanię do św. Antoniego.
  5. Od przyszłej niedzieli młodzież z naszej parafii będzie zbierała po Mszach św. ofiary na letni wyjazd nad morze, który odbędzie się w dniach od 1 do 5 lipca.
  6. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Dzisiaj składka inwestycyjna.
  7. W środę 19 czerwca o godz. 18.00 Ks. Prymas Wojciech Polak udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, bo jest to ważne wydarzenie i radość dla całej rodziny parafialnej.
  8. Procesja Bożego Ciała w czwartek 20 czerwca, pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Kościelną, Średnią, Ogrodową, Dworcową i Kościelną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych co zawsze miejscach i o udekorowanie domów na całej trasie.
  9. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek rozpoczną się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 16.00. Prosimy o pomoc mamy, które najlepiej potrafią zmobilizować swoje pociechy.
  10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Cena 6 zł.