Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.21(kliknij)

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po szczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać przez cały listopad.
 4. W ubiegłym tygodniu miała miejsce przykre wydarzenie. Włamanie do naszego kościoła, które nastąpiło w nocy z soboty na niedzielę, przez boczne drzwi od strony cmentarza, nie spowodowało znacznych strat materialnych: zniszczono drzwi i okradziono skarbonę św. Antoniego, w której było kilkaset złotych na cele charytatywne. To naprawdę niewiele wobec strat duchowych i zgorszenia dla całej naszej wspólnoty. Parafianie ze względu na działania operacyjne policji, nie mogli wziąć udziału w trzech niedzielnych mszach świętych. Uczucie, że z niskich pobudek ktoś nie uszanował świętości miejsca, było dla wielu powodem ogromnego smutku – otrzymałem wiele telefonów osób dzielących z nami ten żal. Tej samej nocy okradziono również świątynie w Rojewicach oraz Cierpicach. Po wydarzeniach sprzed roku, gdy skradziono nam mosiężny gong, a także tych sprzed tygodnia – musimy podjąć działania zabezpieczające kościół, nie tyle przed kradzieżą, ale przede wszystkim jej ewentualną profanacją. Rozważamy założenie monitoringu. Konieczne jest również zamówienie nowych drzwi bocznych, odpowiednio wzmocnionych, oczywiście wykonanych na wzór dotychczasowych, pasujących do całej świątyni. Już teraz składam serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie w tej sprawie.
 5. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 6. Ze stolika za ławkami można zabierać kartki na wymienianki roczne, które będziemy odmawiać od pierwszej niedzieli adwentu. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać w biurze parafialnym, także po Mszach św.
 7. W piątek o godz. 16.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy B.
 8. Biuro parafialne jest czynne w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od 16.00 do 16.30, a w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. Serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w sobotę uczestniczyły w porządkowaniu terenu wokół kościoła.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 11. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej – od p. Kawka do p. Tyma.
 12.  Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 13.  Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Grzegorza Webera, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00.