Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021(kliknij)

3 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Podczas Mszy św. w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do limitu nie są wliczane osoby po pełnym zaszczepieniu.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni. Są w tym miejscu również wyłożone maseczki jednorazowe.
 3. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. 
 4. W salce parafialnej po Mszach św. można zaopatrywać się w poświęcone opłatki oraz świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Są tam także do zabrania „tytki charytatywne”, które zapełniamy darami dla osób potrzebujących. Będą one przekazane przez Panie z naszego parafialnego zespołu charytatywnego. Prosimy przynosić je do
  17 grudnia.
 5. W środę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych reprezentujących poszczególne klasy.
 6. Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w ramach trwającej
  w archidiecezji Drogi Synodalnej, w czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa także inne osoby, które chcą włączyć się w refleksję nad życiem Kościoła. Materiały synodalne są dostępne na stronie archidiecezji. Tam również można wypełnić anonimową ankietę, do czego zachęcamy (www.archidiecezja.pl).
 7. Spotkanie dzieci z grupy B w piątek o godz. 16.00.
 8. Został opróżniony śmietnik na cmentarzu. Koszt to 20 989,80 zł !!! (rachunki są wywieszone w gablocie). Po raz kolejny apelujemy o rozsądne i odpowiedzialne generowanie odpadów cmentarnych. Bardzo prosimy o zabieranie zużytych zniczy, wkładów i innych elementów wystroju grobów do śmietników przydomowych. Poczujmy się współodpowiedzialni za nasze dobro wspólne jakim jest parafia i cmentarz.
 9. Okazja do Spowiedzi św. przed Bożym Narodzeniem od soboty 18 grudnia pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w poniedziałek 20 grudnia od godz. 18.00 do 19.30 z udziałem trzech kapłanów z dekanatu. Jeżeli będzie konieczne to spowiadać będziemy do ostatniego penitenta.
 10. Informujemy, że z racji nowych zarządzeń epidemicznych w tym roku będziemy mieli dwie Pasterki – o godz. 22.00, na którą zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi i o godz. 24.00.
 11. Zgodnie z zaleceniem naszej Kurii w tym roku również nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Spotykać będziemy się na Mszach św. o godz. 17.00, zgodnie z planem, który dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej. Jeżeli będą rodziny, które pragną zaprosić kapłana do swoich domów, to będzie można uczynić to indywidualnie. W takim przypadku odwiedziny będą miały miejsce danego dnia, zgodnie
  z planem kolędowym (kliknij i zobacz), po wieczornej Mszy św. czyli od ok. godz. 18.00.
 12. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od 16.00 do 16.30,  oprócz piątku.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. 
 14. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Parkowej od p. Wienconek i bloki 2 i 4.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecamy dusze śp. Henryka Piechockiego, Zygmunta Pawłowskiego, Mariusza Jabłońskiego i Genowefy Marcinkowskiej.