Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 LISTOPADA 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 LISTOPADA 2017.

 1. Dzisiaj gościmy Ojców Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże. Po Mszach św. zbiórka ofiar na działalność misyjną tego Zgromadzenia. Jest również czynne „stoisko misyjne”                                z kalendarzami, książkami, filmami, płytami z muzyką misyjną itp. Zachęcamy do wparcia Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, do którego należą przecież Ojcowie Marcin Rosiński i Daniel Szwarc pochodzący z naszej parafii.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie osób zaangażowanych w działalność charytatywną w naszej parafii.
 3. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty z racji I piątku miesiąca w czwartek i piątek  od godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby uczniowie klas VI i VII oraz gimnazjaliści przyszli do spowiedzi w czwartek.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty.
 5. W piątek po wieczornej Eucharystii nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Nawiedzenie chorych w sobotę od godz. 9.00.
 7. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.
 8. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii jeszcze dzisiaj.
 9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 10. Bardzo prosimy, aby do końca listopada uporządkować groby na naszym cmentarzu po dniu zadusznym. Jak co roku bowiem konieczne będzie wywiezienie śmieci.
 11. Zgodnie art. 7  ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych po 20 latach należy przedłużyć pokładne. W innym przypadku grób może być zlikwidowany i użyty ponownie do chowania zmarłych. Bardzo prosimy o uaktualnienie opłat do końca tego roku. Po tym terminie zostanie wywieszona lista grobów, które będą mogły być ponownie wykorzystane.
 12. Włączamy się w akcję charytatywną Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Tytka miłosierdzia”. Dzisiaj po Mszach św. można odbierać w zakrystii torebki. Wypełnione artykułami spożywczymi i chemicznymi będzie można oddawać w terminie, który podamy za tydzień. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 13. Opłatki rozprowadzać będziemy od I Niedzieli Adwentu. Poświęcone one zostaną na Mszach św. w sobotę 2. grudnia i w niedzielę 3. grudnia o godz. 10.00. Zgodnie ze starochrześcijańską tradycją dzielić się będziemy przy stole wigilijnym poświęconym chlebem, a nie jego namiastką zakupioną w markecie. Będzie to także znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 14. Także od I Niedzieli Adwentu będą do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.
 15. Pierwsze Roraty odprawimy w poniedziałek 4 grudnia o godz. 17.00. szczegóły podamy za tydzień.
 16. Bardzo prosimy o kontakt osoby, które być może mają do wycięcia odpowiednie choinki, aby udekorować nimi kościół, lub mogą takie załatwić.  
 17. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku po Mszach św. Wejście od strony kościoła przez salkę.
 18. Intencje mszalne.