Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017.

 1. Dzisiejsza, II niedziela adwentu tradycyjnie już jest poświęcona modlitwie za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc katolikom mieszkającym na dawnych kresach wschodnich Rzeczypospolitej.
 2. Trwa Adwentu, czyli czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. Poświęcone opłatki można nabywać w salce parafialnej. Zgodnie ze starochrześcijańską tradycją dzielić się będziemy przy stole wigilijnym poświęconym chlebem, a nie jego namiastką zakupioną w markecie.            Będzie to także znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W salce rozprowadzamy również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Osoby, które zabrały „tytki miłosierdzia” proszone są o ich zwrot do 15 grudnia,           do salki parafialnej.Inne osoby, które pragną wesprzeć potrzebujących mogą również przynosić artykuły spożywcze i chemiczne.
 6. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Zachęcamy do lektury.
 7. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Dzisiaj składka na cele inwestycyjne.              
 8. Bardzo prosimy, aby uporządkować groby na naszym cmentarzu. Jak co roku bowiem konieczne będzie wywiezienie śmieci.
 9. Przypominamy że zgodnie art. 7  ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych po        20 latach należy przedłużyć pokładne.
 10. Informujemy, że nasza parafialna Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Szczegóły na plakacie  w gablotce i na parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy tak zaplanować swoje zajęcia, aby wszyscy mogli z tej okazji skorzystać. Unikniemy w ten sposób kolejek i niepotrzebnej nerwowości tuż przed świętami. Spowiedź od 10.30 do 12.00, od 15.30 do 16.30 i wieczorem od 19.30 do 20.30.
 11. Chorych przed świętami Bożego Narodzenia nawiedzimy jeszcze w sobotę 23 grudnia. Nowe osoby można zgłaszać w biurze parafialnym.  
 12. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w hali sportowej gimnazjum dnia 16 grudnia o godz. 15.00.
 13. Intencje mszalne.