Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2017.

 1. Trwa Adwentu, czyli czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. Poświęcone opłatki można nabywać w salce parafialnej. Zgodnie ze starochrześcijańską tradycją dzielić się będziemy przy stole wigilijnym poświęconym chlebem, a nie jego namiastką zakupioną w markecie. Będzie to także znakiem jedności całej naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Również w salce rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy wynosi 7 zł.
 4. W poniedziałek nasza parafialna Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów  z dekanatu. Szczegóły na plakacie w gablotce i stronie parafialnej. Bardzo prosimy tak zaplanować swoje zajęcia, aby wszyscy mogli z tej okazji skorzystać. Unikniemy w ten sposób kolejek i niepotrzebnej nerwowości tuż przed świętami. Nie liczmy na to, że uda się wszystkim przystąpić do spowiedzi w tygodniu, czy w przyszłą niedzielę. W czasie świąt spowiedzi nie będzie. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty jutro przed południem od godz. 10.30 do 12.00, po południu od 15.30 do 16.30  (szczególnie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum) oraz wieczorem od 19.30 do 20.30, a jeśli będzie taka potrzeba to dłużej – aż do ostatniego penitenta.
 5. Chorych przed świętami Bożego Narodzenia nawiedzimy jeszcze w sobotę 23 grudnia. Nowe osoby można zgłaszać w biurze parafialnym.
 6. W przyszłą czwartą niedzielę adwentu Msze św. tylko przed południem. Nie będzie oczywiście Eucharystii o godz. 17.00 z racji Wigilii Bożego Narodzenia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00.
 7. Na stoliku za ławkami wyłożony jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.
 8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.    
 9. Bardzo prosimy, aby uporządkować groby na naszym cmentarzu. Jak co roku bowiem konieczne będzie po świętach wywiezienie śmieci.
 10. Przypominamy że zgodnie art. 7  ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych po  20 latach należy przedłużyć pokładne.
 11. Po uzyskaniu zezwolenia została usunięta z cmentarza jedna duża brzoza, następne dwie będą wycięte w miesiącu styczniu. Drzewa te są w stanie zagrażającym przechodniom i znajdującym się w pobliżu nagrobkom. O terminie wycinki postaramy się poinformować w ogłoszeniach, w poprzedzającą ją niedzielę. Brzozy te znajdują się przy głównym ganku.
 12. Intencje mszalne.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Krystynę Wesołowską i Wiesława Grzonkowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…