Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020

 1. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020

Według nowych zarządzeń w kościele na Mszy św. może przebywać tylko 5 osób. Pozostańmy w miarę możliwości w domach. Udzielona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Skorzystajmy z transmisji w telewizji          i radiu. Aktualny plan transmisji dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty cały dzień na indywidualną adorację. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i personelu medycznym, który niesie im pomoc.

 1. Dzisiaj przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Prymasa nie będzie uroczystego wystawienia, ale oczywiście istnieje możliwość indywidualnego nawiedzania świątyni od godz. 12.15 do 17.00.
 2. W tygodniu Msze św. rano o 7.30 i wieczorem o godz.17.00. W poniedziałek Eucharystia tylko wieczorem.
 3. W pierwszy czwartek modlitwa o powołania po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca litanię do NSPJ odmówimy po Mszy wieczornej.
 5. Zawieszone są spotkania w ramach katechezy przedmałżeńskiej. Narzeczeni powinni kontynuować katechezy samodzielnie, korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie naszej archidiecezji.
 6.  Nabożeństwo Gorzkich Żali i Droga Krzyżowa są odwołane – zachęcamy do uczestnictwa przez internet – www.archidiecezja.pl
 7. W sobotę nie będzie nawiedzenia chorych. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Prymasa kapłani udają się tylko do osób w zagrożeniu życia.
 8. W sobotę 4 kwietnia o posprzątanie kościoła prosimy pozostałych mieszkańców               ul. Dworcowej.
 9. W salce można nabywać świece na stół wielkanocny, także w dni powszednie. Uzyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na działalność charytatywną.
 10. W tym roku nie będzie przed Wielkanocą spowiedzi z udziałem kapłanów                       z dekanatu. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty każdego dnia rano od godz. 7.00 do 7.30 i po południu od godz. 16.00 do 17.00.
 11. Przed nami Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień. Co do sposobu przeżywania tego czasu informacje podamy, gdy tylko ukażą się zarządzenia Ks. Prymasa.
 12. Cały czas poszukujemy osób, które zechciałaby podjąć się posługi organisty w naszym kościele.