Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021

1. Zgodnie z nowymi przepisami podczas Mszy św. w naszym kościele może przebywać tylko 18 osób.
  2. Od obowiązku udziału w Eucharystii niedzielnej udzielona jest dyspensa. Korzystajmy
    z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie. Informacje na ten temat w gablocie.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni i zachowania odpowiedniej odległości. Przy wejściu do kościoła korzystajmy ze znajdującego się tam płynu do dezynfekcji dłoni.
  4. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.30.
  5. W poniedziałek 29.03 po mszy św. o godz 9.00 rozpoczniemy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Mszą św. o godz 17.00. Mimo wielu obowiązków domowych, związanych z przygotowaniami do świąt i zakupami, znajdźmy chwilę, by wstąpić do naszego kościoła i w indywidualnej modlitwie klęknąć przed Najświętszym Sakramencie otwierając przed nim swoje serce.
  6. W Wielki Czwartek przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii
  7. i Kapłaństwa. Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00.
  9. W Wielki Piątek wspominamy odkupieńczą śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
  10. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 20.30. (Zobacz: plan adoracji wg ulic). Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny
  11. z zachowaniem przepisów epidemicznych (maseczki i dystans przynajmniej 1,5 m) odbędzie się w sobotę przed kościołem o godz. 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 oraz 15.00. Zbierane ofiary w czasie święcenia będą przeznaczone na potrzeby parafii.
  12. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 (przynosimy świece).
  13. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.
  14. O posprzątanie kościoła prosimy wyjątkowo w piątek o godz. 10.00 mieszkańców
  15. ul. Dworcowej od Kościelnej do p. Miśkurków i ul. Wiosennej.
  16.  „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
  17. Do skarbonki na stoliku za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  18. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty istnieje przed każdą Mszą św. Dodatkowo
  19. w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00 do 16.50 oraz w Wielki Piątek po liturgii, czyli ok. godz. 19.15. W Triduum Paschalne jak również w święta przed liturgią spowiedzi nie będzie. Biuro parafialne czynne tylko od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św.
  20. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem modlitewnym na każdy dzień kwietnia. Cena 6 zł.
  21. Bożemu miłosierdzi polecamy śp. Marię Wiktorowicz.