100-lecie parafii Aktualności

Wyniki konkursu oraz zgłoszone wywiady

Jury konkursowe, któremu przewodniczył ks. kan. Marek Chmara przyznało nagrody uczestnikom konkursu „Czy pamiętasz jak to było? – 100 lat parafii w Złotnikach Kujawskich.

Natalii Kliiańczyk,
Adamowi Pawlewskiemu

Ksaweremu Dąbrowskiemu,
Marii Wieloszyńskiej,
oraz Adamowi i Aleksandrowi Kiliańczykom.

– Przeprowadzili oni fantastyczne wywiady ze swoimi  ciociami, dziadkami. Ja sam dowiedziałem się z nich wiele nieznanych mi dotąd faktów, o których nie wspominała nawet kronika parafialna- uzasadnia ks. Marek. -Takie rozmowy z świadkami historii pozwalają nam lepiej zrozumieć nasze losy, ale też są świadectwem ich wiary wobec rówieśników oraz nas dorosłych. Pani Urszula Żywiałowska, pani Elżbieta Kiliańczyk, pani Urszula Ziółkowska, pani Alicja Pacholska i pan Roman Wieloszyński dali prawdziwe świadectwo wiary, odwagi, nie oglądania się na to, co pomyślą inni. Bo oni są członkami tej parafii i są z tego dumni. A ci młodzi ludzie są dziś tu, w kościele właśnie dzięki swoim dziadkom i wychowanym przez nich rodzicom. Gratulujemy Wam fantastycznych wspomnień, fantastycznych dzieciaków i dziękujemy za Wasz wkład w utrwalenie 100 letniej historii naszej parafii.

Poniżej możecie posłuchać wywiadów przeprowadzonych w ramach prac konkursowych:

Wywiad Adama Pawlewskiego z Urszulą Ziółkowską

Ksawery Dąbrowski rozmawia z babcią Alicją Pacholską

Wywiad – nagranie audio Marii Wieloszyńskiej z dziadkiem Romanem Wieloszyńskim

Wywiad Adama i Aleksandra Kiliańczyków z Elżbietą Kiliańczyk

Wywiad Natalii Kiliańczyk z ciocią Urszulą Żywiałowską