Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 10.12.2023

2 NIEDZIELA ADWENTU 

  1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie.
  2. Po Mszach Świętych można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opłatki pobłogosławione w naszej świątyni są znakiem jedności całej wspólnoty parafialnej, gdy dzielimy się nimi przy rodzinnym stole.
  3. Msze Święte Roratnie odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Także w soboty o godz. 8.00 sprawowana jest Msza Święta z formularza o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie.
  4. W piątek spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z grupy B o godz. 16.00.
  5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od godz. 16.00 do 16.30, oprócz wtorku i piątku.
  6. „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinkę do kościoła (wys. ok. 3,5) to bardzo prosimy o kontakt. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na fundusz 100-lecia parafii. Na świąteczny wystrój kościoła zebraliśmy 1000 zł.
  7. Akcja “Tytka Charytatywna” mogła odbyć się dzięki temu, że łączy nas troska o drugiego człowieka i chęć niesienia dobra. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy przynieśli dary, rozdzielali je oraz rozwozili. Bardzo dziękujemy młodym strażakom, działającym w Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach Kujawskich za nieocenioną pomoc. Ogromna radość ogarnia widząc jak wiele możemy razem zrobić. Życzymy wszystkim wiary nadziei i miłości, niech Boża Dziecina, która się narodzi obdarza nas wszelkimi łaskami. (pełny tekst podziękowań w gablocie i na stronie internetowej).                                                                                                             
  8. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy mieszkańców ul. Średniej od Ogrodowej.
  9. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Przed południem od godz. 10.00 do 11.00. Wieczorem od godz. 19.00 do 20.00, a jeżeli będzie taka konieczność to do ostatniego penitenta.
  10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.